Vychytávky na vjezd do garáže – garážová vrata

radyweb.cz

Dobrá funkčnost a design garážových vrat

Spolehlivá garážová vrata jsou absolutní prioritou, protože nikdo nechce v krátké době po koupi řešit problémy s těsněním, zavíráním apod. Váš výběr se nemusí omezovat ani v designu, protože určitě objevíte pěkná vrata perfektně zapadající k vašemu domu a okolí.

Co dělat před montáží

Před montáží se provádí zaměření garážových vrat, které můžete udělat sami, ale více se vyplatí sehnat odborníka. Pro vrata budete potřebovat prostor uvnitř garáže k manipulaci. Po stranách vrat se potřebuje cca 10 cm minimálně a pod stropem minimálně 15 cm volného místa.

Dálkové ovládání vrat

Dálkově ovládaná vrata jsou velmi populární. Při výběru se soustřeďte na to, aby nepostrádala funkci automatického přerušení chodu během najetí na překážku. Hrana vrat může narazit během zavírání na nějaký předmět, pohon by se měl zastavit a vrata povyjedou o něco výš.

Zateplená sekční vrata

Sekční garážová vrata patří k nejžádanějším a dají se vyrobit i na zakázku. Konstrukce je tvořena z 40 až 50 mm široké lamely. Na výběr jsou nezateplené a zateplené druhy.

Posuvná garážová vrata

Posuvná vrata vycházejí po konstrukční stránce ze sekčních. Otevírání je řešeno do boku, čímž se odlišují od jiných druhů vrat.