Výborné 3 cviky na hrudní páteř

radyweb.cz

Pro cvičení hrudní a krční páteře

Sedněte si na židli, ruce dejte v týl a propleťte prsty. Nadechněte se a podívejte očima ke stropu. Jakmile budete vydechovat, budete se pomalu předklánět hlavou. Předkláníte se obratel po obratli. Dávejte si pozor, aby předklon nevycházel z celého trupu, ale předklony se týkají jenom oblasti mezi lopatkami.

Uvolnění v sedě na židli

Sedněte si na židli, spojte ruce za hlavou a nyní se nadechněte. Během nádechu tlačte lokty od sebe. Jakmile budete vydechovat, lokty se naopak uvolní. V pozici v sedě můžete nechat paže podél těla a rameny opisovat kruhy ve směru dopředu a zase zpět dozadu. Při sezení předpažte a propleťte prsty. Nadechněte se a během výdechu obraťte ruce dlaněmi vpřed. Současně vyhrbte páteř tak, jak to půjde nejvíce.

Cvičení proti stěně

U tohoto cviku budete sedět na židli proti stěně, kolena dejte mírně od sebe. Kolena opřete o stěnu a zkřižte předloktí. Půjde o pozici tzv. kolébky. Předloktí opřete vodorovně o zeď. Čelo položte na hřbety rukou. Nyní se nadechněte a vyhrbte záda. Posléze se během výdechu prohněte. Nadechnutí by mělo být až do nejbolestivější hrudníkové části.