Vybíráte schodiště? Máte tyto možnosti 2/2

radyweb.cz

Segmentová schodiště

Segmentová schodiště se vyrábějí jako interiérová nebo exteriérová. Nemusí se jednat vždy jenom o jeden díl, jednotlivé segmenty schodiště se dají poskládat podle vašich představ. K nejčastějším typům segmentových schodišť patří tvary do písmen „I“, „U“ nebo „L“. K sehnání jsou celokovová nebo kombinovaná.

Třmenová schodiště

Třmenová schodiště se vyznačují specifickým stylem upevnění – jejich základní typ totiž není vybaven vůbec žádnými schodnicemi, což je důležitá informace.  Každý stupeň se ukotví rovnou do stěny. Schody díky otmu vypadají velmi elegantně a vzdušně. Chybí těžkopádná a zbytečná konstrukce.

Skleněná schodiště

Chcete do interiéru něco okouzlujícího? Potom si vyberte skleněné schodiště, které se dá sehnat v rovném zatočeném, točitém nebo vřetenovém provedení s centrálním sloupkem. Materiálem bývá například bílé sklo obsahující malé množství železa. Schodiště vypadají takřka neviditelně, mohou být podsvícené LED světly.

Dřevěné schody

Dřevěné schody jsou klasikou a vyrábějí se z mnoha druhů dřeva. Dřevo v interiéru obecně vyvolává pocit pohodlí a tepla.