Vybíráme zahradní nábytek do zahrady

radyweb.cz

Užít si pohodu na zahradě s výhledem na smaragdovou zeleň je přáním každého z nás. Není nad lepší relax než se nechat vystavovat slunečním paprskům. Než si však tento komfort budete moci dovolit, je nutné zvolit ten nejvhodnější zahradní nábytek přímo pro vás a vaši zahradu. Existuje mnoha aspektů podle, kterých se můžete řídit při vyselektování zahradních odpočívadel.

Nejen cena, ale také druh materiálu je pro někoho více než stěžejní. Pojďme společně nahlédnout pod pokličku této problematice a hned budeme vědět víc.

Nejoblíbenějším materiálem, co se týče zahradního nábytku je bezesporu dřevo. Jedná se o přírodní materiál, který je k těmto účelům velmi typický a více než vhodný. Vyznačuje se také vysokou kvalitou, jež se však může odrazit na celkové ceně pořízení. Právě dřevo nás téměř všude provází již dlouhou dobu, dá se vlastně říci, že již od nepaměti.

Právě dřevo skvěle koresponduje s celkovým vzhledem zahrady. Ladí se vzrostlými stromy i keři. Proto pokud máte mezi stromy místo pro lavičku, určitě neváhejte a volte její dřevěnou alternativu. Budete mít pocit jakoby na daném místě byla odjakživa. Dřevěný zahradní nábytek je především velmi odolný, díky speciálním úpravám umí dostatečně odolávat povětrnostním podmínkám a vydrží dlouhou řadu let. Pokud se přece jen poškodí je velmi snadné se s ním rozloučit, jeho likvidace je velmi ekologická na rozdíl od plastové varianty.

Dnes se však na špici oblíbenosti drží také vysoce moderní ratanový nábytek. Křesla i stoly vypadají skvostně. Nevýhodou však je nestálost například při silnější větru. Tento typ nábytku musíte chránit před přílišným vlhkem a suchem zároveň.