Vybíráme spárovací hmotu 2/2

radyweb.cz

Silikonová spárovací hmota

Měkké a příjemné jsou silikonové spárovací hmoty. Používají se běžně v domácnostech, a to jak do kuchyně, tak koupelny. Tam, kde je místo zatíženou vodou a vlhkem obzvláště, protože zde je struktura silikonové spárovací hmoty velice odolná. Nicméně její nevýhodou je to, že je málo odolná proti silnému zatížení.

Akrylátová spárovací hmota

Pro vnitřní i venkovní použití je vhodná akrylátová spárovací hmota, jež skvěle reaguje na klimatické podmínky a rozdíly teplot. Je hodně přilnavá a pružná, dá se dokonce přetírat. Nicméně je finančně náročnější na pořízení než jiné spárovací hmoty.

Epoxidová spárovací hmota

Speciální spárovací hmota, která se používá jen zřídka. Je sice vysoce odolná proti vnějším vlivům a odolá i různým chemickým přípravkům, nicméně i přesto, že se s ní dobře pracuje, musí se nanášet do precizně suchých spár. Což může být obtížné.

Polyuretanová spárovací hmota

Pro silné a odolné spáry je vhodné použít polyuretanovou spárovací hmotu. Je užívána práva do extrémně zatížených míst. Tím jsou například letiště, ale parkoviště a obecně průmyslové provozy, dílny. Tato spárovací hmota je odolné proti výkyvům teplot, ale i vodě.

Spárovací hmota s obsahem stříbra

Při výstavbě nové koupelny, anebo veřejných prostor, jako jsou tělocvičny, bazény aj., je vhodné použít spárovací hmotu s obsahem stříbra. Takové hmoty jsou silně odolné proti plísním a bakteriím.