Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany 2/2

radyweb.cz

Zalévání zakrslých jehličnanů

Při výsadbě zakrslých jehličnanů je potřeba používat i zalévání a to tak, že jakmile je konifer udusán první vrstvou zeminy, pak se použije závlaha a po vsáknutí vody do substrátu se pak použije další substrát. Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany také ukazují na to, že je potřeba jehličnany zalévat, ale zase to nepřehánět, protože obecně konifery nesnáší mnoho vody. Zde platí pravidlo, že méně je více.

Choroby zakrslých jehličnanů

Bohužel choroby se nevyhýbají ani zakrslým jehličnanům. Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany ukazují na to, že je potřeba na toto brát zřetel a předem se informovat. Stává se, že tak konifery napadají plísně, hniloba a také odumírání větví. Je možno se také setkat s hmyzem, který na jehličnanech parazituje. A pak je také častým škůdcem napadání rostliny od kořenů a to různými hraboši, jako jsou třeba myši.

Přezimování zakrslých jehličnanů

Na zimu není potřeba zakrslé jehličnany nějak zvláště upravovat, protože jsou poměrně odolné. Každopádně tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany určitě budou hovořit o tom, že je potřeba jehličnan občas prohlédnout a případně řešit nějaký problém včas.