Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany 1/2

radyweb.cz

Řešení pro malou zahrádku

Zakrslé jehličnany jsou v poslední době oblíbené rostliny pro zahrádky a skalničky, ale také ideální řešení pro malou zahrádku, nebo třeba balkon, lodžii v bytě. Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany, nebo-li konifery, jak se jim častěji říká, tak upozorňují na to, že takový keřík má více využité a rozhodně se hodí jako takový univerzální rostlina prakticky pro kohokoli a kamkoli. Ideální pak řešení pro méně prostornou zahrádku.

Druhy zakrslých jehličnanů

Existuje několik druhů zakrslých jehličnanů. Je tak možno vybírat pro svoji zahrádku právě z těch, které jsou určené spíše na skalky, anebo klasické, které jsou jako běžný jehličnan, jen zakrslé, teda jakýsi zmenšená podoba. Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany ukazují na to, že jsou oblíbené druhy jako je konický smrk, nebo kulovitý smrk. Dále je to borovice kleč, tis a mnoho dalších konifer.

Kdy sázet zakrslé jehličnany

Pokud je rozhodnuto o pěstování zakrslých jehličnanů, pak je potřeba pamatovat na to, že jejich výsadba probíhá od srpna do první poloviny listopadu. Je to ideální doba pro výsadbu konifer, ostatně jak o tom hovoří tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany. Konifery je také možno vysévat na jaře, ale to spíše více náchylné jehličnany, které potřebují dobře zakořenit a také mírné klima na rozvoj.