Tipy jak pěstovat pelargonie 2/2

radyweb.cz

Výživa pelargonií

Jestliže je cílem u pelargonií mít bohaté květy, pak je potřeba dodávat výživu tak, akorát. Tipy jak pěstovat pelargonie poukazují na to, že čím více se hnojení přežene, pak sice muškáty bohatě rostou, ale o to méně kvetou. Tím, jak je pak rostlina bohatá, má tendenci spíše na vznik plísní a houbovité choroby. Proto je dobré spíše střídmě hnojit a rozhodně se neukvapovat. I zde platí takové to zlaté pravidlo, že méně je více.

Přezimování pelargonií

Pelargonie je potřeba před mrazy a chladem schovat. Rozhodně nemají šanci přežít na mrazu. Tipy jak pěstovat pelargonie tak tvrdí, že je nutné je schovat, ideálně do zimní zahrady, kde bude konstantní teplota, ideální okolo deseti stupňů. Zalévat takto muškáty se doporučuje maximálně dvakrát do měsíce, ale spíše hlídat, aby nevznikla hniloba, plíseň a podobně. Zkrátka choroby, na které je muškát náchylný.

Péče o pelargonie na jaře

Po zimě je potřeba muškát přesadit a ideálně do nového substrátu. Je nutné pamatovat na pravidlo, že jednou za dva roky je nezbytné substrát vyměnit. Tipy jak pěstovat pelargonie tak tvrdí, že jedině takto je možno dosáhnout krásných a bohatých květů.