Tipy jak pěstovat pelargonie 1/2

radyweb.cz

Co jsou pelargonie

Pelargonie jsou květiny, které jsou často vidět na balkonech, zejména klasických chat, kde tvoří významný estetický prvek. A když název pelargonie nic neříká, jde prakticky o klasické muškáty. Tipy jak pěstovat pelargonie předem vysvětlují, o jakou rostlinu se jedná a že je prakticky hodně odolná a snese třeba i malou péči a o to více nadělají parády na balkonech, nebo okenních parapetech.

Umístit na slunce

Muškáty, neboli pelargonie milují slunce a tak je vhodné jim vybrat balkon, nebo parapet, který je orientován na jih, aby si slunečního záření užily na maximum. Naopak co je důležité podle rad s tipy jak pěstovat pelargonie dodržovat je určitě ochrana před deštěm. Pokud tedy má pršet, je vhodné muškáty schovat. Ne, že by je déšť úplně zničil, ale přece jen nebudou tak prospívat, pokud se před deštěm ochrání.

Raději méně zalévat, než více

Tyto květiny, rostliny nemusí mnoho vody a je tak dobré je zalévat raději méně, než více. Pokud se pelargonie přelejí, pak spíše povadají a především mají náchylnost k plísním a podobným chorobám. Tipy jak pěstovat pelargonie tak určitě nedoporučují vrchní zalévání, ale spíš na misku pod květináč. Také muškáty snesou spíše sucho, než mnoho vody, protože jsou schopny si dělat zásoby, takže raději méně zalévat, než více.