Tipy jak pěstovat mini růžičky 2/2

radyweb.cz

Hodně slunce pro mini růžičky

Tipy jak pěstovat mini růžičky určitě upozorňují na to, že tyto květiny mají rády slunce. Proto je vhodné jim vybrat místo, kde je slunečních paprsků přes den nejvíce. Je také potřeba vzduchu, pro správný růst a vývoj mini růžiček, ale zase pozor na průvan. To pro mini růžičky není ideální prostředí. Zimní zahrada, kde bude množství rostlin tak akorát, je optimální pro mini růžičky. Fakt je ale ten, že celodenní slunce není úplně nutné.

Jak se starat o mini růžičky.

Hodně nutné je při pěstování mini růžiček pamatovat na to, že odkvetlé výhonky se zde musí odstraňovat. Aby tak mini růžičky vzkvétaly, potřebují se tak zbavit mrtvých částí. Tipy jak pěstovat mini růžičky také pamatují na správné hnojení rostliny. Pokud jsou mini růžičky v domě, více se vyčerpávají a tak je hnojení speciálním hnojivem na růže nezbytné.

Choroby a špatné podmínky

Jestliže o mini růžičky není dobře postaráno, něco jich schází, mohou se objevit choroby a škůdci rostliny. Tipy jak pěstovat mini růžičky určitě pamatují i na to, že je potřeba takto rostlinu chránit a vždy včas na případný problém reagovat.