Tipy jak pěstovat mini růžičky 1/2

radyweb.cz

Vhodné pro květináče

Velkou výhodou pěstování mini růžiček je to, že jsou vhodné do květináčů. Takže je možno je přemístit podle potřeba a ročního období. Na rozdíl od klasických růží, tak mohou být pěstovány i v malých bytech. Tipy jak pěstovat mini růžičky spíše doporučují sazení přímo do květináčů, aby tak bylo snadnější s rostlinou manipulovat. Pokud tedy není cílem velké a rozsáhlé křoví mini růžiček, pak je ideální volbou květináč.

Dlouho kvetou

Pěstování mini růžiček je také ideální pro ty, co mají rádi květiny a květy růží. Protože mini růžičky, pokud je o ně dobře postaráno, pak kvetou skutečně dlouho. Až do prvních mrazíků je možno pozorovat květy mini růžiček. Tipy jak pěstovat mini růžičky právě doporučují dobrou péči, která pak přinese ovoce v podobě rozkvetlých květů ještě i zimě a ideálně pak i v zimní zahradě, pokdu jsou dobré podmínky.

Jaký květináč zvolit pro mini růžičky

Důležité při pěstování mini růžiček je to, že ač jsou květy malé, kořeny má rostlina pevné. Proto potřebuje vhodný květináč, ve kterému bude mít rostlina dost prostoru, respektive její kořeny mnoho místa, pro správné fungování. Tipy jak pěstovat mini růžičky doporučují zvolit květináč s minimální hloubkou třicet pět centimetrů. A pokud se jedná o keř mini růžiček objemný, pak rozhodně zvolit hluboký a pevný květináč, nejlépe keramický.