Tipy jak pěstovat doma fialky 2/2

radyweb.cz

Zalévání fialky doma

Při pěstování fialek doma je nutné také vědět, že fialky příliš vodě neholdují. Mají rády vlhkost, ale spíše snesou sucho, než příliš vody. Tipy jak pěstovat doma fialky určitě ukazují na to, že je nezbytné fialku pokropit vlažnou vodou a udržovat vlhkost, ale dát pozor na přelití rostliny. Také v období zimy rostlinu raději méně zalévat a spíše sledovat vlhkost substrátu. Pokud má fialka více vody, pak může uvadnout.

Hnojení rostliny fialky

Pro hnojení fialek je ideální zvolit tekuté hnojivo na pokojové rostliny. Tipy jak pěstovat doma fialky tvrdí, že je ideální hnojit tekutým hnojivem jednou za dva týdny. Důležité je tak dbát na správnou výživu rostliny a také při období vegetace častěji rostlinu hnojit, právě pro správnou výživu.

Jak množit fialky

Množení fialky také není nic složitého. Ideální varianta i podle tipy jak pěstovat doma fialky ukazují na to, že je nejlepší variantou odříznout mladý lístek a do směsi rašeliny s pískem tak zasadit. Díky tomu se asi za dva měsíce rostlina rozroste a je možno tak mít další fialku doma k pěstování. Fialky jsou odolné rostliny a jsou doporučovány pro začátečníky.