Tipy jak pěstovat doma fialky 1/2

radyweb.cz

Jak vypěstovat fialku ze semene

Tipy jako pěstovat doma fialku uvádí pěstování fialky nejen z hotové fialky, ale tkaé možno vypěstovat si fialku ze semene. Jestliže se tak někdo rozhodne vypěstovat fialku ze semene, pak je potřeba počítat s tím, že je nutné zasadit semena fialky do skleníku tak, aby pro růst a vývoj mladé rostliny vylo ideální klima. Rostlina potřebuje teplotu okolo dvaceti pěti stupňů a stále vlkhý substrát, protože rostlina potřebuje dostatek vláhy

Hotová fialka

Doma se obvykle pěstují africké fialky a je možno je pořídit již jako rostlinu za poměrně nízkou pořizovací cenu. Proto je často lepší zvolit tuto variantu pro pěstování fialek doma. Tipy jak pěstovat doma fialky tak dozajista budou doporučovat hotovou rostlinu, kterou je potřeba zasadit do kyselejší půdy, ideálně rašeliny. Na dno květináče pak dát písek, aby se kořeny fialky lépe rozpustily a tak byly provzdušněny.

Umístění fialky

Důležité je taky znát informace o fialkách, jak se jim daří na slunci a kam je umístit. Tipy jak pěstovat doma fialky ukazují, že ideální je severní, východní okno v domě, na parapetu, kde není silné sluneční záření. Fialky potřebují světlo a vzduch, ale rozhodně ne přímé slunce a vysoké teploty. Ideální teplota pro fialku je dvacet stupňů, a proto se jin obvykle daří v předsíních, na chodbách, kde jsou okna.