Tipy jak chovat doma papouška kakadu 2/2

radyweb.cz

Pozor na kovy u papouška kakadu

Jedna z důležitých informací je, že papoušek kakadu rád klove a poradí si třeba i s kovy. Proto by mělo být bráno se zřetelem na to, že jsou kovy pro papouška kakadu nebezpečné a tak tipy jak chovat doma papouška kakadu ukazují i na to, že je potřeba klec vybavit materiálem spíše přírodním.

Volný pohyb papouška kakadu

Další důležitou informací pro budování domova pro papouška kakadu je také jeho možnost se proletět. Tento pták se dá ochočit svým způsobem a tak je i běžné, že si volně doma poletuje. Obecně tipy jak chovat doma papouška kakadu ukazují i na to, že je potřeba mít pro ptáka možno proletu. Pokud nemá, pak je to pro něj i depresivní, omezující a může tak dělat velký hluk, což se obecně u papouška kakadu děje.

Krmení papouška kakadu

Tipy jak chovat doma papouška kakadu také ukazují na vhodnou stravu pro ptáka. Určitě je dobré zrní, semínka, ideálně slunečnicové. Dála ovoce, zeleniny, dost pestrá strava je základ. Pozor ale na avokádo, které je pro papouška kakadu toxické. Také hodně dbát na to, aby potrava byla pestrá s čerstvá.