Tipy jak chovat doma papouška kakadu 1/2

radyweb.cz

Proč papoušek kakadu

Při volbě papouška kakadu jako domácího mazlíčka je potřeba znát několik základních informací o tomto druhu zvířete, respektive ptáka. Tipy jak chovat doma papouška kakadu mohou nabídnout mnoho důvodů, proč si právě tento druh, původem z jihovýchodní Asie pořídit. Je to vlídné zvíře, s laskavou povahou a také velice milý, dokonalý společník. Papoušek kakadu se také dožívá vysokého věku, takže při správné péči s vámi bude dlouho.

Jak se o papouška kakadu starat

Tipy jak chovat doma papouška kakadu také říkají, že papoušek kakadu není rozhodně domácí mazlíček pro každého.

Tento pták je náročný na chov, takže určitě před jeho pořízením je vhodné si nějaké informace nastudovat, než se pak divit, že papoušek kakadu není ně vždy tak roztomilý, jak by se dalo očekávat. V první řadě je jeho pořizovací cena méně dostupná, než by se dalo předpokládat a také i chov papouška kakadu je náročný.

Zázemí pro papouška kakadu

Určitě je důležité, pokud se rozhodneme pro chov papouška kakadu, myslet na jeho zázemí. Tipy jak chovat doma papouška kakadu tvrdí, že právě tento papoušek potřebuje skvělé zázemí. Bude mít sklony něco klovat, ničit a tak by měl mít dost možností se vyřádit a sám zabavit. Proto je nezbytné, aby měl klec, ve které bude mít dost prostoru a možnosti. Pozor ale na kovové předměty, kvůli kterým by si svojí aktivitou mohl ublížit.