Tipy jak chovat doma morče 1/2

radyweb.cz

Morče jako zvíře do domu

Nejčastěji chtějí morče děti. A tak rodiče hledají informace a tipy jak chovat doma morče a zjišťují, že se dožívá i sedmi let a dokonce dorůstá do velikosti až třicet pět centimetrů. Což je podstatná délka, podobně jako váha, která může být až téměř dvě kila. Morče tak patří mezi ty větší domácí mazlíčky, které si obvykle děti přejí a chovají jako své zvířátko. Tipy jak chovat doma morče ukazují i na rozdíly a jednotlivé druhy morčat, ze kterých je možno si vybrat.

Obydlí morčete

i přes to, že morče dorůstá do poměrné velikosti, tak je vhodné do bytu. Což potvrdí i tipy jak chovat doma morče, protože určitě uvedou, že morče je zvíře, které nešplhá a neleze do výšky. Nemá ani tendenci nějak utíkat, takže je pohodové zvíře a jako první domácí mazlíček pro dítě vhodné. K tomu by mělo mít uzpůsobené i bydlí, které je lepší, pokud je nízké, a rozhodně nemusí být opatřeno víkem, protože morče se určitě nebude pokoušet vyskočit.

Jaké terárium zvolit?

Ve volbě vhodného obydlí pro morče určitě prozradí tipy jak chovat doma morče a to, že obydlí pro morče by mělo být v minimálních rozměrech s výškou ideálně 35 až 40 centimetrů a pak podstavou o rozměrech 60 na 35 centimetrů. To poskytne morčeti ideální prostor pro život, aby bylo morče spokojené. Lepší než klasické terárium je pro morče spíše klec, kde se nezadržuje vlhkost a tak půjde o vhodné obydlí pro morče.