Tipy jak chovat doma hroznýše 2/2

radyweb.cz

Prostředí pro hroznýše

Když už se tvoří prostředí pro hroznýše, je potřeba pamatovat na to, že terárium podle tipů jak chovat doma hroznýše, je potřeba vybavit rašelinou, nebo podobnou zeminou, která musí být udržovaná trvale vlhká.

Hroznýš toto prostření vyhledává. Stejně tak by v teráriu neměla chybět větev na šplhání, podélně položená, ale i svisle. Hod potřebuje mít k dispozici vodu a rozhodně důležité je v teráriu udržovat teplotu ideálně okolo 28 stupňů. To je pro hroznýše ideální prostředí a bude tak spokojený.

Jedovaté kousnutí

I přesto, že hroznýši nejsou jedovatí a jejich kousnutí tak není smrtelnou hrozbou, stejně je potřeba dbát na to, aby had nekousnul. Tipy jak chovat doma hroznýše říkají, že právě pokud je had spokojený, nemá důvod kousnout. Pokud se ale stane, je jeho kousnutí sice nejedovaté, ale dost nepříjemné. Mohou se při něm uvolnit zuby a ty jsou jako jehly. Mohou tak způsobit záněty a bolestivé zranění.

Krmení hroznýše

Hroznýš je klasickým hadem, který se krmí myšmi, křečky, morčaty, králíky nebo holuby a také drůbeží. Tipy jak chovat doma hroznýše také ukazují, že je možno podávat ryby. Pokud je hroznýš mládě, pak se podávají mláďata myší.