Tipy jak chovat doma hroznýše 1/2

radyweb.cz

Vhodný had k domácímu chovu

Hroznýši obecně patří mezi hady, kteří se nejčastěji chovají v domácnostech, a proto můžeme nabýt dojmu, že se jedná o nejrozšířenější druh hada na světě. Nicméně je to právě díky tomu, že hroznýši jsou obecně pro domácí chov nejlepší variantou. Tipy jak chovat doma hroznýše tak mohou přinášet mnoho užitečných rad a především pak možnost, kterého z druhů hroznýšů zvolit. Existuje několik druhů tohoto hada.

Kterého hroznýše vybrat

Existuje několik druhů hroznýšů. Tipy jak chovat doma hroznýše mohou ukázat na to, že například známý hroznýš královský rozhodně není vhodným typem hada pro chov.

Tím jsou naopak menší druhy hroznýšků, jako je v první řadě hroznýš duhový a pak druhým z nich je hroznýšovec šedý. Tyto dva druhy jsou podle tipů jak chovat doma hroznýše ideální volbou. Nejsou nebezpeční a navíc jsou zvyklá na domácí podmínky.

Terárium pro hroznýše

Pokud si někdo chce pořídit hada, měl by určitě zvolit terárium vhodné pro takové hady. Tipy jak chovat doma hroznýše ukazují na to, že vhodné je terárium o půl metru metrů krychlových objemu. Zde je důležité vědět, že terárium je vhodné spíše rozlehlejší, naopak ne moc vysoké. Tito hadi se totiž spíše plazí a nevyhledávají výšky, naopak jsou spokojení v prostoru.