Tipy jak chovat doma anakondu 2/2

radyweb.cz

Anakonda ráda vodu

Terárium pro anakondu tak musí mít minimálně čtyři metry čtvereční, takže nic pro malé byty. Důležité je se informovat podle tipy jak chovat doma anakondu a tak také vybavit terárium i vodní plochou. Tento had má rád vodu a bude určitě chtít trávit čas i ve vodě.

Teplota vody však musí být minimálně dvacet šest stupňů, ideálně do 32 stupňů. Mimo to je potřeba terárium vybavit také keři, kusy stromů a pokud možno i celým stromem.

Rozmnožování anakondy

Občas se stává, že někteří jedinci vidí v anakondě možnost zbohatnout, proto si ji berou pro chov mláďat. Tipy jak chovat doma anakondu ale upozorňují na to, že samice anakondy mají až třicet mláďat, o délce až 70 centimetrů. To rozhodně není jen tak pro někoho. A navíc anakondu si doma opravdu nemůže dovolit každý, kvůli prostoru, ale i náročnosti zvířete a jejich potřeb.

Krmení anakondy

Protože je anakonda velkým hadem, potřebuje i dost potravy. Tipy jak chovat doma anakondu ukazují na potřebu hada krmit se ve volné přírodě antilopami, kajmany či rybami. V zajetí je tak ideální krmení jednou týdne a to podávání králíků, potkanů, morčat, myší a jiných hlodavců. Je vhodné také zvolit ryby.