Tipy jak chovat doma anakondu 1/2

radyweb.cz

Anakonda a její charakteristika

Velký had, kterého naštěstí v našich končinách ve volné přírodě nepotkáme, se nazývá Anakonda velká. Patří do skupiny hroznýšovitých a jejím domovem jsou tropické a subtropické oblasti, kde se pohybuje zejména v okolí vodních ploch a řek.

Tipy jak chovat doma anakondu se spíše obecně přiklánějí k názoru, že anakonda do domácích podmínek rozhodně není pro začínajícího chovatele hadů a je k tomu potřeba mnoho znalostí a prostor.

Speciální povolení na chov

Mít doma Anakondu je asi něco, co se jen tak nevidí a tak to může být pro neznalého chovatele jakýsi výzva a potřeba být zajímavý. Nicméně určitě chov Anakondy není pro každého a i zkušení chovatelé si na její chov jen tak netroufnou. Tipy jak chovat doma anakondu tak určitě obsahují základní informaci, že na chova takového hada je potřeba speciální povolení.

Náročnost terária pro anakondu

Nejen, že je anakonda velkým hadem, na které je potřeba speciální povolení pro chov, ale také je náročná na terárium. Protože jde o hada, který může dosahovat délky až devět metrů a váhy asi sto padesát kilogramů, pak je potřeba mít terárium pro anakondu skutečně velké. Tipy jak chovat doma anakondu doporučují si předem informace nastudovat a pro takového hada vytvořit skutečně ideální prostředí.