Stavíte? Na toto si určitě dejte pozor

radyweb.cz

Při plánování stavby je vždy důležité se důsledně seznámit s různými možnostmi stavebních materiálů, které aktuální stavební trh nabízí. Není ideální vše nechat na projektantovi, neboť ten nemusí vždy znát všechny vaše představy. Na co si tedy dát hlavně pozor?

Hluková izolace

Nedostatečné odhlučnění domu vám může velmi nepříjemně zkomplikovat bydlení. To platí nejenom pro externí zvuky, které přicházejí z ulice a od sousedů. Stejně podstatná je i pořádná zvuková izolace v rámci interiérů. Stačí, když dospívající potomek zapne muziku „na plné pecky“ a hned můžete mít znepříjemněný víkend. Kvůli adekvátní hluková izolaci byste se měli zajímat zejména o tyto produkty:

  • Zdivo – materiál použitý pro zdivo má velmi odlišné vlastnosti. V tomto směru jde jak o samotný materiál, ze kterého je zdivo vyrobeno, tak o jeho sílu. Čím silnější zeď, tím lepší protihlukové vlastnosti. Ovšem nejde o jediná měřítka v tomto směru. Důležité je si nastudovat i nabídku na speciálně vyrobené zdivo proti hluku. To má výrazně lepší vlastnosti, než běžné výrobky.
  • Podlahy – izolovat podlahu má smysl nejenom proti únikům tepla, ale i proti hluku. Jednoduché odhlučnění podlahy vám dokáže hodně zlepšit komfort bydlení.
  • Okna – okna v tomto směru hrají důležitou roli hlavně v odhlučnění exteriéru. Proto na oknech nešetřete, mohlo by vás to mrzet.
  • Venkovní rolety – zamyslete se i nad tím, zda si nepořídit venkovní rolety. Zabrání úniku tepla, zvýší pocit bezpečí a přispějí k tomu, aby se hluk z ulice nedostával do místností v takové míře.

Interiér je také důležitý

Dalším tipem, na který chceme upozornit, je co nejpraktičtější využití interiérů. Mnoho nadšených stavebníků se zaměřuje hlavně na design, což určitě není špatně. Ale nesmí se zapomínat i na praktičnost. Proto si můžete koupit levné skříně, které vám udělají dobrou službu, zejména pokud je správně umístíte, abyste co nejvíce využili volný prostor. Někdy má smysl investovat i do skříní na míru, ale to vždy záleží na konkrétních dispozicích domu.

Reklamní článek