Správná manikůra v několika krocích

radyweb.cz

Správná manikúra a péče o nehty je velmi důležitá. Ruce jsou vaši vizitkou a vidí je prakticky každý člověk, se kterým jste v kontaktu. S prodavačkou, které podáváte peníze, s novým klientem v práci, když si s ním potřásáte rukou, v bance, když podáváte průkaz zkrátka kdekoliv. Proto jsou pěkné, zdravé a pěstěné ruce základem. To však neznamená, že musíte chodit pravidelně do renomovaného salonu a měsíčně vydávat několik stovek za krásné nehty. Manikúru si můžete udělat i v pohodlí domova a to za pár chvil. A ani k tomu nepotřebujete žádné speciální vybavení.

K manikúře potřebujete, papírový pilník, pomerančové dřívko, krém na ruce či na nehty, podkladový lak s výživou a dále lak na nehty dle vašeho výběru. Pro regeneraci nehtů můžete použít olivový olej či olivový olej smíchaný se skořicí.

Pokud na nehtech máte zbytkový lak, odstraňte jej pomocí odlakovače na nehty. Ten by měl být bezacetonový, jsou šetrnější k vašim nehtům. Jakmile máme nehty krásně odlakované, je nutné jim dát nějaký tvar, pokud preferujete nehty krátké, nevadí, ovšem musejí být upravené. Nehty nestříháme, ale pilujeme v jednom směru. Pilník by rovněž neměl být kovový. Můžete použít skleněný či papírový, osobně preferuji spíše papírový, je k nehtům šetrnější. Pokud chcete investovat, kupte si také leštičku na nehty (někdy bývá spojená spolu s papírovým pilníkem). Jakmile nehty opilujete do vámi požadovaného tvaru, nehty můžete vyleštit leštičkou na nehty.

Nyní přichází na řadu manipulace s pomerančovým dřívkem. To zakoupíte v drogerii a zhruba vás vyjde na deset až dvacet korun. Pomerančovým dřívkem jemně zatlačte nehtovou kůžičku. Samozřejmě nesmí vás to bolet. Poté máte nehty připravené na další krok ošetření. V tuto chvíli se doporučuje regenerace, která nehtům dodá potřebnou výživu. Například si nehty ponořte na chvíli do vlažného olivového oleje smíchaného se skořicí či jen do olivového oleje.

Nehty řádně nakrémujte krémem. Vetřete jej pořádně do nehtu a také nehtové kůžičky. Poté nehty nalakujeme výživným lakem na nehty. Takový výživný lak na nehty může obsahovat vápník, který nehty posílí, nebo výživný lak proti třepení nehtů a podobně. Na závěr si můžete nehty nalakovat nehty barevným lakem na nehty, či je všelijak dozdobit či je nechat pouze nalakované výživným lakem.