Rady a tipy jak cvičit biceps

radyweb.cz

Cvičení ať už aktivní či pasivní je pro tělo velmi vhodné a dobré. Často je cvičení velmi potřebné, protože bez něj ochabují svaly, pobolívají klouby, slábne fyzická zdatnost a kondice, přibývají na těle tukové „polštáře“ a díky nim může být člověk obéznější. Proto je důležité se hýbat či dokonce cvičit. Pokud však chcete procvičovat určitý sval či určité partie je nutné se na ně více soustředit.

Takový biceps je u cvičení často velmi opomíjeným svalem a mnoho lidí chce co největší nárůst svalové hmoty. Ideálně co největší nárůst svalové hmoty za co nejkratší dobu. Takhle to ovšem nefunguje. Pokud opravdu chcete dvojhlavý sval pažní procvičovat je pár pravidel, které je nutné dodržovat.

Rozcvičení

Jako u každého sportu je i zde, při posilování bicepsu, důležité rozcvičení před samotným cvičením. Díky tomu předcházíme různým úrazům a také natažením svalů a podobně.

Síla a technika

Bez síly to zkrátka nepůjde. Váha činky není nejpodstatnější pro rozvoj paží. Tak jako u všeho je nutné, aby se začínalo postupně a pěkně od píky. Pokud chcete pravidelně posilovat s činkami, je nutné se naučit správnou techniku. Techniku se naučte na činkách s velmi lehkou zátěží. Jakmile si osvojíte techniku cvičení, postupně přidávejte váhu. Důležité je, aby činka pro vás nebyla příliš těžká, protože poté hrozí natažení svalů.

Velká činka

Pro procvičení bicepsu je nutné vlastnit činku. Činka je nutná velká a základním cvikem jsou zdvihy s velkou činkou. Trénink je dále doplňován cvičením s jednoručními činkami a to buď v, sedě či ve stoje. Zde je potřeba se zaměřit na sérii opakování. Cvičení s jednoručními činkami obvykle je v nižší váze, proto je důležité opakování. Biceps dále procvičujete i pomocí procvičování zad.

Spojení s tréninkem

Jelikož je biceps velmi malá partie není nutné tuto partii zatěžovat velkým tréninkem. Je spíše prospěšnější zvolit kratší a intenzivnější trénink bicepsů. Úplně nejlepší je spojit trénink bicepsů s tréninkem celého těla. Pokud chcete biceps opravdu procvičovat a těšíte se na svaly, je dobré jej procvičovat dvakrát týdně. Biceps však potřebuje dostatečnou regeneraci, proto to se cvičením nesmíte přehánět.

Důležité je jako u každého cvičení necvičit do bolesti, dopřát si dostatečný odpočinek a regeneraci a nečekat zázraky po prvním týdnu cvičení. Pokud budete cvičit pravidelně a budete trpělivý, váš biceps se vám svalovou hmotou určitě odvděčí.