Proč tělo zadržuje vodu 2/2

radyweb.cz

Problémem je také nadváha

Je dokázáno, že lidé, kteří si svou váhu dokážou udržet na běžných a zdravých hodnotách, nemají tak velký problém se zadržováním vody v těle jako jedinci, u kterých můžeme říci, že trpí nadváhou. Každý, kdo má nějaké to kilo navíc, je v rizikové skupině. Platí samozřejmě, že čím je nadváha nebo obezita věší, tím je vody zadržováno více.

Roli hrají také hormony

Je to především u žen, a to hlavně v souvislosti s užíváním nevhodné antikoncepce. Dojde k tomu, že hormon estrogen je na vyšších hodnotách, než by měl být. Vlivem toho následně dochází k faktu, že ženské tělo zadržuje mnohem větší množství vody, než by mělo. Řešením je zde snaha o to, aby byla hladina tohoto hormonu ustálena.

Vliv mají i různé nemoci

I ty mohou být příčinou, proč je voda v těle zadržována. Pokud se podíváme na několik konkrétních, je to například vysoký krevní tlak, stejně jako může být problémem i cukrovka. Nic neobvyklého není ani to, že na zadržování vody v těle má velký vliv také porucha lymfatického systému lidského těla. S nemocemi ale souvisí také užívání některých léků, které mohou mít také celkem velký vliv na to, že dochází k tomu, že vody zůstává v těle více, než by mělo.