Proč tělo zadržuje vodu 1/2

radyweb.cz

Dlouhodobé stání

Málokdo to sice ví, ale důvodem, proč tělo zadržuje vodu je také to, že dlouhodobě stojíme na jednom místě. Problémem tak může být hlavně zaměstnání, ve kterém lidé dlouhodobě stojí i několik hodin denně, bez možností se posadit. Právě takové dlouhodobé stání následně může být velký problém v tom, že tělo má v sobě velmi velké množství vody.

Proč tělo zadržuje vodu? Má mnoho sodíku

Ano, i sodík je problém. Čím více ho tělo obsahuje, tím více následně bude vodu zadržovat. Proto je dobré myslet na to, že jeho nadměrné množství škodí a rozhodně by nemělo docházet k tomu, že bychom v rámci každého dne překročili povolenou maximální dávku. Pokud se podíváme na to, co bychom měli v souvislosti se sodíkem kontrolovat, tak se jedná o:

·         Potraviny
·         Minerální vody
·         Vitaminové doplňky

Pozor na neřesti

Dalším důvodem, proč tělo zadržuje vodu, je rozhodně také to, že nedodržujeme správnou životosprávu. Tedy že pravidelně podléháme různým neřestem. Co mezi ně můžeme zařadit? Je to například pití alkoholu, kdy se hlavně druhý den můžeme cítit výrazně nafouklí a také výrazně opuchlí. Stejně tak ale může škodit také káva.