Proč si pořídit koloběžku pro dospělé?

radyweb.cz

Omrzelo vás kolo a nebaví vás ani in-line brusle? Jednoduchá rada zní – udělejte to tak, jako spousta ostatních a pořiďte si koloběžku pro dospělé. Je to skvělý dopravní prostředek poháněný odrážením jedné nohy od země a v posledních letech velmi populární.

Jednoduchá a zábavná jízda

Proč si komplikovat život, když je jízda na koloběžce tak jednoduchá? Že jste na ní nikdy v životě nestáli, vůbec nevadí. Techniku jízdy si osvojíte za pár minut. Koloběžka se také velmi snadno ovládá a během několika minut již budete připraveni.

Jízdou na koloběžce ku zdraví

Mnohého může překvapit fakt, že jízdou na koloběžce spálíte více energie, než při jízdě na kole. Energetický výdej je srovnatelný s jízdou na kolečkových bruslích nebo s během, ale s tím rozdílem, že jde o podstatně šetrnější aktivitu, kde nedochází k nežádoucím nárazům a opotřebení kloubů.

Při jízdě na koloběžce dochází k rovnoměrnému posílení svalstva horní i spodní poloviny těla. Něco podobného nabízí jen málokterá sportovní pomůcka.

Koloběžkou proti bolesti páteře

Bolesti páteře mohou být nepříjemné a trápí především lidi se sedavým zaměstnáním. Jako velmi účinná prevence se ukázala jízda na koloběžce, kdy se při jízdě zapojují do pohybu všechny problematické partie. Právě proto se koloběžka využívá jako rehabilitační pomůcka, díky které lze zmírnit a často i zcela předejít problémům s páteří.

Zábavný ale i praktický dopravní prostředek

Koloběžky pro dospělé jsou neuvěřitelně zábavné. Jízda je zážitek, který si budete užívat i po delší době tak, jakoby to bylo poprvé. Navíc jistě vzbudí pozornost.

Koloběžka s velkými koly ve vás probudí chuť k pohybu a zároveň vám umožní rychlý přesun po městě. Stačí si vybrat vhodnou velikost a začít jezdit. Stylovější dopravní prostředek pravděpodobně nenajdete…

Reklamní článek