Pár zajímavostí o bezpečnostních zařízeních do domácnosti 1/2

radyweb.cz

Jak je to u nás se zabezpečovacími systémy v domácnostech?

V roce 2016 evidovala Policie ČR zhruba sedm a půl tisíce případů vloupání do nemovitostí. Pouhých třicet procent případů se podaří vyřešit.
Zabezpečení našich domácností není v dnešní době nic složitého, specializující se firmy nabídnou zařízení takzvaně na míru i s celkem dostupnými cenovými relacemi. Prvotní investice v řádu desítek tisíc korun dokáže mnohdy zabránit statisícovým škodám, o psychické újmě nemluvě. I přesto, že se Češi zlodějů obávají, byla v roce 2012 vybavena bezpečnostním zařízením jen hrstka domácností. Konkrétně devět procent obyvatel naší země mělo zabezpečeno své obydlí tímto způsobem. Povzbudivý byl však fakt, že z výzkumu vyplynulo i zjištění, že velká většina rodin si zařízení v brzké době pořídit chce.

Jaká je motivace?

Co vlastně vede člověka k tomu, aby si doma alarm či podobné zařízení nainstaloval? Určitě je to subjektivní pocit bezpečí. Hlavním podnětem je konkrétně ochrana majetku a členů rodiny. Lidé také často pořizují zabezpečení do domu či bytu s ohledem na zvyšující se kriminalitu v dané lokalitě nebo na základě špatné zkušenosti se zloději v jejich blízkosti, nebo dokonce po nemilé zkušenosti vlastní. Někteří lidé investují do zabezpečení nemovitosti ihned při jejím pořízení, tedy zejména při stavbě domu, jiní zase proto, aby získali slevu na pojistném. Zajímavý je řetězový efekt, který se při pořízení zabezpečení vyskytuje. Jedná se o fakt, kdy si jeden soused jednotku pořídí a druhý se tímto krokem inspiruje a nechá si jej nainstalovat také, často i na základě doporučení spokojeného uživatele.