Pánská prevence zdraví

radyweb.cz

Tak jako ženy mají svoje specifické zdravotní problémy, stejně jsou na tom i muži. Naštěstí i u nich platí, že se jim můžou buď zcela vyhnout nebo alespoň snížit riziko jejich vzniku. V následujícím textu vám přinášíme několik tipů z této oblasti.

Rakovina jako důsledek špatné hygieny

Některé výzkumy naznačují, že rakovina penisu může být, mimo jiné, způsobena i špatnou hygienou. Za tou samozřejmě nemusí nutně stát nedůslednost daného muže, ale určité tělesné dispozice, které tuto hygienu neumožňují. V takových případech je vhodné zauvažovat o obřízce, která situaci zlepší.

Velmi oblíbený je typ obřízky ve formě lokální anestezie, ale podle situace může být zvolena i celková anestezie. U první varianty je výhodou, že má nižší rizika a nároky na organismus, navíc lze v podstatě okamžitě odejít domů. Jedná se tedy o ambulantní lékařský zákrok.

Výše zmíněný zákrok má i další preventivní účinek, kterým je o trochu nižší riziko nákazy pohlavními chorobami. Samozřejmě, že na to nesmíte spoléhat a je nutné se důsledně chránit!

Mnoho dětí může být náročné pro tělo i psychiku

Jakkoliv to zní zvláštně, zejména v dnešní době velkého počtu málo plodných mužů, pokud někdo nemá plození dětí pod kontrolou, může se to projevit na jeho zdraví. Velký počet dětí, které si muž nepřál, ho může stresovat. Důsledkem jsou psychické poruchy nebo fyzické nemoci. Přitom nejde pouze o výchovu, ale hlavně o ekonomické zajištění, což není nic jednoduchého.

Proto pokud má muž již tolik dětí, kolik si v životě přál, může podstoupit zákrok vasektomie. Jedná se o sterilizaci, která zajistí neplodnost muže. Samozřejmě, že se jedná o velmi zásadní životní krok, který je možné podstoupit pouze po zralé úvaze. Ukvapenost se v tomto případě nevyplácí, což ví i český stát. Ten proto u každé vasektomie prostřednictvím posudkové komise posuzuje, zda je to kýžený zákrok. Jestliže se bude jedna o svobodného nebo bezdětného muže, obvykle žádost o sterilizaci zamítne.

Reklamní článek