OSB desky se představují – úvod

radyweb.cz

Oriented Strand Boards neboli OSB desky jsou vyráběné z tenkých velkoplošných třísek. Jejich využití je spojeno především s oblasti stavebnictví a to jak na vnitřních stranách budov, tak i na stranách vnějších. V rámci konkrétního využití je volen jeden z hlavních čtyř typů na našem trhu.

OSB desky s označením OSB/1

Jedná se o základní a také univerzální označení, které mohou OSB desky mít. Tento konkrétní typ je oblíbení hlavně pro svou celkovou všestrannost. Hodí se především do interiérových staveb, a to nejlépe takových, které vynikají hlavně tím, že je v nich dostatečné sucho.

Pokud se na vlastnosti daného místa použití podíváme ještě o něco blíže, měly by se jeho teploty pohybovat okolo hranice 20 stupňů Celsia a vlhkost by neměla překročit 65 procent.

OSB/2

I tento typ desky je využitelný výhradně v suchém prostředí. Deska může být použita nejenom jako celkově univerzální stavební materiál, ale lze ji použít také pro nosné účely. Zde zcela logicky s přihlédnutím především k tomu, o jakou tloušťku desky se jedná a jaká je její celková nosnost.