Ochutnejte specifickou chuť oliv

radyweb.cz

Připravujete si často zeleninové saláty a rádi do nich přidáváte olivy? Zelené i černé olivy vypěstované ve Španělsku si můžete objednat prostřednictvím katalogu společnosti BMC Brno. Z nabídkového katalogu můžete objednat také kvalitní španělský olivový olej.

Co možná nevíte o olivách

Možná Vás překvapí skutečnost, že olivy patří mezi ovoce. Olivy jsou totiž plodem středozemského stále zeleného stromu, který nese pojmenování Olea europaea, a dozrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Olivy obsahují více než padesát procent oleje a téměř čtyřicet procent vody. Ačkoliv nejsou považovány za součást naší národní kuchyně, díky cestování a seznamování se zvyky jižních národů se čím dál tím častěji dostává také na český jídelníček. Olivy by neměly scházet v žádné pestré a vyvážené kuchyni. Obecně se rozeznávají dvě podoby oliv a to zelené a černé olivy. Málokdo však ví, že černé olivy jsou dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Zelené olivy se češou ještě nezralé, černé olivy jsou sklízeny zralejší, a proto jsou bohatší na olej. V obchodech se můžete setkat také s druhovými olivami a olivy bez druhového označení. Platí přitom, že druhové olivy jsou určeny ke konzumaci jako plody. Olivy bez druhového označení by se měly používat k druhotnému zpracování. Lze z nich vyrobit například oleje, kosmetické přísady apod.

Olivy z katalogu společnosti BMC Brno

Jedinečnou chuť zelených i černých oliv můžete ochutnat díky internetovému obchodu BMC Brno. Najdete zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/, jak olivy s peckami, tak bez pecek. Milovníci pálivých pokrmů si přijdou na své při konzumaci zelených oliv s česnekem nebo pikantního olivového koktejlu. Olivy je možné plnit nejrůznějšími lahůdkami. Svou chutí Vás nadchnou rovněž zelené olivy s lososem, s modrým sýrem či slaninou.

Reklamní článek