Nejoblíbenější materiály na pánský oblek 1/2

radyweb.cz

Polyester

Že je některý materiál nejoblíbenější ještě neznamená, že je také nejlepší. Jelikož muži v Čechách obleky příliš nenosí, znamená to, že do nich také nechtějí nijak výrazně investovat. I z toho důvodu je jedním z nejoblíbenějších materiálů polyester. Z hlediska kvalitativních vlastností rozhodně nejde o ideální volbu. A to jak s ohledem na funkční vlastnosti, tak s ohledem na vzhled, tak i pohodlnost.

Obleky z tohoto materiálu jsou u mužů spíše povinností z donucení, než reprezentativní vizitkou. Může být dobrou volbou na maturitu, ples, ale rozhodně ne na obchodní schůzku.

Směsové materiály na pánský oblek

Obvykle se jedná o variantu, která je složena z několika různých materiálů v různých poměrech. Čím více je materiálu kvalitního a čím méně nekvalitního, tím je oblek lepší. Na druhou stranu je také dražší. Právě směsové materiály jsou možností, jak získat lepší kvalitu než je polyester a přitom mít stále na uzdě výdaje s oblekem spojené. Mezi nejčastější trojici materiálů patří:

  • Vlna
  • Polyester
  • Lycra nebo elastin

Vlna zajistí obleku pohodlnost, zatímco polyester má vliv na celkovou odolnost, ale i na to, že se oblek tolik nemačká. Daná možnost je správnou volbou jak při pravidelném nošení, tak samozřejmě i při výraznějším namáhání. Hodit se může jak na byznys, tak je dobrou volbou i do společnosti.