Návod na kouřové líčení

radyweb.cz

Kouřové líčení je v dnešní době u žen velmi oblíbené. Zvláště pak na párty, večírek či podobně je toto líčení velmi vhodné. Mnoho žen touží umět kouřové líčení očí. Ve skutečnosti na tom není nic moc složitého, ovšem jako skoro u všeho platí, že je vše o cviku. Nemůžete se spoléhat na to, že napoprvé vytvoříte nádherné líčení, to se poštěstí jen málokomu. Jak se však správně nalíčit, aby líčení vypadalo přirozeně, krásně a ne přeplácaně až vulgárně? Zde je postup, jak co nejlépe vytvořit kouřové líčení očí.

Co bude k vytvoření takovéhoto líčení potřeba? Podkladový stín světlejší barvy a alespoň dva podobné barevné stíny, z nich jeden je světlejší a druhý tmavší. Ideálně k tomuto léčení je vhodné zakoupit paletku očních stínů, která je přímo namíchaná pro kouřové líčení. Dále potřebujete řasenku, tužku na oči, make-up a bezbarvý či světlý lesk na rty.

Celé líčení začínáte nanesením make-upu a pudru. Snažte se, aby vaše pleť vypadala co nejvíce barevně sjednocená. Poté přichází samotné líčení očí.

Nyní přecházíme k samotnému líčení očí. Na oční víčko naneste podkladový stín. Ten by měl být v bílé nebo světle třpytivé barvě. Je potřeba podkladový stín nanést na oční víčko zcela pečlivě a to až k obočí a protáhnout podkladový stín i do vnitřního koutku oka. Nyní vykreslíme oční linku. Nejlepší tužkou pro toto líčení je tužka, která se dá po nanesení lehce rozmazat. Linku naneseme na oční víčko a protáhneme jí ve vnějším koutku více nahoru. Tak bude linka zřetelná i po nanesení očních stínů.

Nyní přichází na řadu světlejší z dvou barevných stínů. Tenhle stín naneseme zhruba centimetr nad očním záhybem. Bez barevného stínu by, jste měla nechat pouze dva centimetry pod obočím a oblast, kde se víčko pohybuje. Nyní naneseme poslední, tmavý stín. Ten se nanáší pouze na pohyblivé oční víčko. Tmavší stín nanášejte na pohyblivé oční víčko pouze v malém množství a jen s tím tmavým stínem pohyblivé oční víčko poprašte. Největší množství tmavého stínu naneste k linii řas a do vnějšího koutku oka a také pod nadočnicový oblouk. Pozor však na to, aby, jste to se stínem nepřehnala. Lepší je přidávat tmavý stín postupně.

Na závěr můžete ještě tmavým stínem lehce ztmavit vnitřní oční koutek. Aby nebyly vidět přechody mezi stíny, můžete je lehce rozmazat čistými bříšky prstů. Na závěr naneste řasenku, pomalými táhlými pohyby, pozor na obtisknutí řasenky na nalíčená oční víčka.