Na co si dát pozor při koupi nové podlahy

radyweb.cz

V následujících řádcích se vám pokusíme přinést několik rad, jak a kde sehnat kvalitní podlahy a na co si při pořizování materiálu dát pozor a následné instalaci dát pozor. Pokud chcete, aby vaše nová podlaha opravdu dlouho vydržela, budete si muset sáhnout hlouběji do kapsy. Větší finanční zátěž vám ale zajistí, že se vám bude po nové podlaze pohodlně chodit, že podlahu jen tak nepoškrábete, nebo že se dokonce z podlahy jen tak nějaký kousek neodloupne nebo neulomí méně šetrným zacházením.

Před pořízením nové podlahy musíte nejdříve zvážit, v jaké místnosti a pro jaké účely budete podlahu zřizovat. Do koupelen je potřeba nakoupit vodoodpudivé materiály nebo speciálně upravené dřevěné podlahové krytiny, obývací pokoje snesou například i skvěle vypadající korek nebo laminát, který dokáže imitovat jakoukoliv strukturu dřeva nebo dalších materiálů. Před samotným nákupem je potřeba také promyslet, zda budete na podlahu pokládat ještě kusové koberce. Zjistěte si u dodavatele, nakolik musí položená podlaha tzv. dýchat a je-li možné ji případně částečně zakrývat koberci a jinými textiliemi na podlahy.

Kvalitní dodavatel vám většinou poradí také další drobnosti, na které byste neměli zapomenout. Každý tip podlahy vyžaduje jinak náročnou údržbu. Některé tipy podlah není možné čistit hodně vlhkými mopy, některé podlahové krytiny je nutné pravidelně leštit pomocí speciálních přípravků, některé typy dřevěných podlah je pak jednou za čas zapotřebí také voskovat. Před nákupem tedy zvažte také to, nakolik se chcete své nové podlaze věnovat.

Kvalitním výrobcem a distributorem, který je schopný poradit všem zákazníkům ohledně výběru i samotné montáže podlahové krytiny, je společnost Meister. Celý sortiment podlahových krytin lze najít na stránkách www.meister-podlahy.cz. Díky mnohaletým zkušenostem a vysoce moderním technologiím při samotné výrobě podlah se řadí k nejoblíbenějším a nejkvalitnějším dodavatelům podlah nejen do Českých domácností.

Reklamní článek