Koupání kočky – jak na to

radyweb.cz

Kočky koupání nemají rády, protože intuitivně tuší, že jejich kůže trpí. Přesto zejména u dlouhosrstých koček je občasná koupel nutná.

Před koupelí srst rozčesejte a vyberte vhodné místo. Pro někoho je lepší umyvadlo, pro jiného vana nebos prchový kout. Důležité je, aby voda měla příjemnou teplotu. Nesmí být ani studená ani horká!

Srst je vhodné odmastit speciálním přípravkem a pak teprve použijte klasický šampón pro kočky. Počítejte s tím, že budete muset vychytat, který šampon je kočce příjemný. Jsou opravdu vybíravé!

Velmi důležité je, abyste nezapomněly šampon vypláchnout ze všech míst těla zvířete. Rozhodně se nesmí dostat do očí nebo uší! Použít můžete i kondicionér. Specialitou je lázeň, která se opakuje alespoň třikrát!

Jakmile skončí kočičí koupání, tak byste měli kočku zahalit do ručníku nebo nějakého dostatečně velkého hadru. Následně ji vyfenujte. Zvuk fenů a foukající vzduch je zvířatům nepříjemný, proto ji konejšete a vyhýbejte se očím, uším a čumáčku. Pozor také na to, abyste nepoužili příliš horký vzduch!

Nakonec pořádně pročešte její srst.