Návod na háčkovanou čepici

Velikost textu: A A A

Návod na háčkovanou čepici

Ilustrační foto
  • autor: red

Napadlo vás někdy, že byste mohli sobě nebo vašim blízkým a přátelům vyrobit něco, z čeho budete mít radost? Háčkování je již po mnohá desetiletí velmi oblíbeným koníčkem, který má navíc praktické využití.

V tomto článku vám poradíme, jak si snadnou a zábavnou formou vyrobit, tedy uháčkovat, vaši vlastní čepici. Budete pak nosit kus oblečení, který jste si sami vyrobili. Možností, jak vyrobit háčkovanou čepici, je celá řada. Předpokládáme alespoň elementární znalost v oblasti háčkování.

Materiál

Před samotným zahájením háčkování je třeba vybrat kvalitní materiál. Je třeba myslet na to, že budete daný kus oblečení nosit, proto by měl být materiál kvalitní a na dotek příjemný. K zakoupení jsou na dnešním trhu příze nejrůznějších barev, typů. Kromě klasické příze existují i zvláštní méně obvyklé, např. volánková příze.

Potřebné pomůcky

Při háčkování toho moc potřebovat nebudete. Kromě speciálního háčku a příze postačí jen šikovné ruce. Ani ty nejsou zas tolik potřeba, při častém trénování půjde háčkování i méně zručnému jedinci.

Háčkujeme „na placku“

Pokud se chystáme háčkovat čepici, je třeba rozhodnout, jaká by měla být její velikost. Samozřejmě bude jiná čepice pro vaše malé dítě a pro vás! A jak určit, jak velkou čepici uháčkovat? Musíte rozhodnout, jak velkou udělat čepici „na placku“, tedy zavřenou. Rozměr získá tím, že obvod hlavy vydělíte Ludolfovým číslem (3,14).

Jak se naučit háčkovat

Jak se naučit samotný postup háčkování? Pomoci vám může videa, kterých je na internetu celá řada. Dokonce i s českým komentářem. Zatímco popsat slovy postup háčkování je neefektivní, pomocí videonávodů se to naučíte velice snadno.

Začínáme od prostředku

Princip háčkování čepice spočívá v tom, že háčkujete v podstatě kruhy – od nejmenšího uprostřed až po širší a širší, čímž se vytvoří tvar čepice. Proto je nutné naučit se několik podstatných úkonů v háčkování – navazování oka, přidávání sloupků, vytváření pevného oka, případně změna barvy.
 

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: oblečení

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak vyladit váš outfit

Každá žena sní po dokonalém zevnějšku, ptáte se, jak toho lze docílit? Přinášíme vám hned několik řešení, které nadšeně přivítáte.…

Jdeme do divadla aneb co na sebe?

Konečně jste si našli čas a chystáte se do divadla? Pokud nemáte páru, co přesně si vzít na sebe, čtěte ten správný článek.…

Jak se váže kravata

 Uvázat kravatu je pro někoho záležitostí na dvě minuty, pro jiného zase velkým hlavolame. Naučit se přitom uvázat kravatu…

Jak opravit odřenou barvu na kůži

 Možná máte boty nebo koženou kabelku. Kožené věci, především z barvené kůže, po nějakém čase ztratí šmrnc a přestanou…

Jaké materiály pro kravaty jsou dnes nejvíce oblíbené? 1/2

 Kravaty hedvábnéKlasický materiál, který je s kvalitní kravatou spojený doslova odnepaměti. To je hedvábí, které…

Jaké materiály pro kravaty jsou dnes nejvíce oblíbené? 2/2

 VlnaTyto kravaty jsou oblíbené hlavně v rámci neformálních příležitostí. Tomu ostatně odpovídá i jejich vzhled.…

Nejoblíbenější materiály na pánský oblek 1/2

 PolyesterŽe je některý materiál nejoblíbenější ještě neznamená, že je také nejlepší. Jelikož muži v Čechách obleky…

Cvičte pohodlně v originálním oblečení

  Cvičení a pravidelný pohyb s sebou přinášejí nespočet výhod. Pomáhají nám k lepší kondici, zbavují stresu a dobíjejí…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt