Kam vyrazit v Máchově kraji? Užijte si pohyb v přírodě!

radyweb.cz

Krásné počasí je jako stvořené k tomu, abyste opustili posilovny a sportovní hřiště a vydali se na výlet. Pohybová aktivita je v přírodě ideální a přirozená. Navíc můžete brouzdat Máchovým krajem na kole i pěšky a dokonce si zaplavat.

Rozhodli jste se strávit slunný týden v místě, které si zamiloval proslulý český básník Karel Hynek Mácha? Právě tady čerpal Mácha inspiraci pro své věhlasné literární počiny. Pokud potřebujete být políbení múzou nebo si přejete na pár dní vydechnout, dovolená v Máchově kraji je pro tyto účely jako stvořená.

Bezděz: Zubem času nahlodaná krása
Pro všechny milovníky historie a zážitků máme více než dobrou zprávu! Vydejte se vstříc novému poznání a za cíl si dejte rozhodně kouzelný Bezděz. Tyčí se na majestátném kopci a do krajiny shlíží pyšně a s patřičnou grácií. Určitě opodstatněně je nazýván králem hradů. Toto místě je také opředeno nespočtem strašidelných pověstí. Zajímáte se, o které se jedná? My vám to neprozradíme, pro více informací musíte zamířit na Bezděz. Určitě nebudete litovat. Tip: Vezměte si s sebou také pár drobných, na výše položené vyhlídce využijte dalekohledy a rozhlédněte se po okolí. Dohlédnete až k samotnému Máchovu jezeru.

Bez vykoupání v Máchově jezeře by to určitě nešlo
Rezervujte si alespoň jeden teplý den vaší dovolené pro pobyt u vody. Opalujte se na písčité plážičce a s dětmi sjeďte zelený tobogán. Nemusíte s sebou brát ani svačinu, protože okolo je nespočet fast foodů, restaurací a barů. Připijte si se soumrakem na zdraví a zadívejte si přitom na vodní hladinu.

Tajemná Houska
Věříte na čerty? Možná byste měli zhodnotit situaci, protože právě na hradě Houska se prý údajně nachází tajemná cesta do říše pekelné. V období prázdnin se na hradním náměstíčku pořádají akce a řemeslné trhy. Určitě tam také potkáte párek čertů. Těšte se!