Jsem amatér a chci se pustit do běhání?

radyweb.cz

Každého z nás občas trápí myšlenky s tím, že by měl se s sebou začít něco dělat. Roky příbývají a ručička na váze jde s nimi ruku v ruce. Ať už je vám dvacet nebo třicet neváhejte a udělejte něco pro vaše zdraví. Tento článek vás namotivuje tím správným směrem.

Pokud jste spíše týmoví hráči, možná budete mít s běháním tak trochu menší problém. Nejde o to, že by vám běh prostě nešel, jde především o motivaci. Ta je nejdůležitější ze všech. V případě, že vám kolísá nebo se nachází na bodu mrazu, jsme tady pro vás jako první pomoc.

Vyhraďte si trochu času pro vás a vaše myšlenky, důležité je správně nastartovat mozek, aby schválně nehledal výmluvy, proč zrovna dnes si nejít za běhat.

Byli jste zvyklí hrát fotbal, volejbal nebo tenis s někým, kdo vás prostě vždy vylákal na vzduch? Zeptejte se vašich známých, zda také nechtějí začít s pravidelným během. Dvěma lidem se bude běhat mnohem lépe než jednomu, protože se budete vzájemně dozorovat a motivovat.

Vykašlete se na výmluvy typu, že je venku zima, příliš horko nebo že budete vypadat jako blázni, když vás sousedé uvidí. Běhejte v době, která vám vyhovuje, pořiďte si pohodlné a především kvalitní boty. Botasky nebo tenisky od Vietnamců nejsou správnou volbou. Noha by měla mít nejen při chůzi, ale také při běhu kvalitní oporu. Nezapomínejte ani na prodyšné oblečení, jež má schopnost sát pot a zároveň odvětrávací alternativu.

Nechcete vnímat okolí? Dejte si do uší sluchátka s oblíbenou hudba, ta vám dodá odvahu i energii zároveň.