Jaké zabezpečovací zařízení na ochranu domu

radyweb.cz

Bezpečnost je na prvním místě a každý člověk se dnes snaží dbát o to, aby byl co možná nejvíce chráněn před zloději. Dříve si lidé za těmito účely pořizovali spíše hlídací psy, nicméně dnes jsou tato domácí zvířata spíše na hraní a majitelé nemovitostí se snaží ochránit svůj dům prostřednictvím zabezpečovacích zařízení. Těch je na trhu obrovské množství a vybrat si to pravé nemusí být často až tolik jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jaké zabezpečovací zařízení tedy volit?

Standardní alarm

Asi základní variantou zabezpečení je takový alarm, který disponuje jednoduchou ovládací jednotkou s klávesami a sirénou. Po zadání konkrétního kódu na číselné klávesnici je alarm aktivován a dochází k tomu, že po narušení bezpečnostních zón dojde ke spuštění sirény. Bezpečnostní zóny jsou hlídány množstvím čidel, která jsou důmyslně rozmístěna po interiéru konkrétního domu. Když se siréna spustí, musí se alarm deaktivovat opětovným zadním číselné kombinace, kterou zná pouze majitel domu či někdo jím pověřený.

GSM alarm

Jednou z moderních vymožeností dneška jsou zcela jistě různá mobilní zařízení. I domovní zabezpečení je možné na takováto mobilní zařízení pohodlně napojit. GSM modul se integruje do speciální skříňky, která se nachází třeba v technické místnosti a pak již může být vše propojeno. Asi nejideálnější je spojení předchozí sirénové varianty s GSM modulem. Právě takto budete mít kombinovanou plně kompaktní ochranu interiéru.

Ovládání zabezpečení na obrazovce

Nechcete-li kupovat úplně nejlevnější zabezpečovací zařízení, můžete klidně sehnat i nadstandardní elektronické systémy, které budou hlídat váš interiér. Na mysli máme především moderně řešené ovládací panely, které přesně určují míru zabezpečení domu a umožňují komfortní ovládání celého systému zabezpečení třeba dotykem na obrazovce. Jejich cena je ale již mnohdy magnetně vyšší než u obyčejných klávesnic.