Jaké materiály pro kravaty jsou dnes nejvíce oblíbené? 1/2

radyweb.cz

Kravaty hedvábné

Klasický materiál, který je s kvalitní kravatou spojený doslova odnepaměti. To je hedvábí, které pokud něčím primárně vyniká, je to určitě unikátní, v podstatě nenapodobitelný lesk. Dále je to také skvělá barevnost. Hedvábné kravaty se tak stávají velmi dobrou vizitkou muže, který má zájem na tom, aby vypadal velmi dobře. Klíčovou vlastností hedvábných kravat je také to, že se nemačkají.

Díky tomu vypadají za všech okolností dokonale. Dále potěší faktem, že velmi dobře drží zvolený uzel, a to i při volnějším uvázání. Bohužel se najde i několik drobných negativ. Je to především jejich údržba. Hedvábná kravata je velmi citlivá na jakékoliv hrubší čištění. Proto může být při špatných postupech nenávratně zničena.

Polyester

Modernější materiál, který je na výrobu kravat používán zhruba od padesátých let minulého století. Jeho výhody jsou zřejmé a primárně jsou spojeny s velmi nízkou cenou. Díky tomu jsou tyto kravaty tak oblíbené u mužů, kteří potřebují tento doplněk hlavně z nutnosti. Jejich výhodou je určitě také celkem jednoduchá údržba. Najde se však i několik negativ.

Například to, že taková kravata nikdy nedosáhne tak dobrého lesku, jako v případě zmíněného hedvábí. Dalším negativem je určitě i to, že ne vždy dokážou dobře držet zavázaný uzel. U skutečně levných typů je vidět i jejich celková nekvalita, která může dojem z toho, jak vypadáme, vcelku výrazným způsobem zkazit.