Jaké druhy vodovodních baterií existují 1/2

radyweb.cz

Pákové baterie

Nejoblíbenější typ, který používá většina domácností. Jejich klíčovou výhodou je především citlivost spojená s možností nastavit nejenom správný proud vody, ale i její teplotu. Vše je umožněno jednoduchým pohybem jedné ruky a to prostřednictví, jedná páky.

Konstrukce takových baterií je přitom velmi jednoduchý, jelikož samotnou kartuši tvoří obvykle dvě destičky s otvory, které jsou proti sobě. Podle toho, jak je baterie nastavena se destičky posouvají a danými otvory následně protéká voda. A to jak s ohledem na teplotu, tak s ohledem na tlak. Využití pákových baterií je dnes oblíbené především v oblasti našich koupelen, stejně jako kuchyní.

Kohoutkové vodovodní baterie

Známá a osvědčená klasika, která byly využíván a hlavně v minulosti. I když může být spojena s celkem elegantním designem, dnes se od tohoto řešení postupně upouští. Je to dáno hlavně složitějším nastavením správného průtoku a teploty vody, ale i tím, že oproti pákovému řešení mohou mít kohoutkové vodovodní baterie vyšší spotřebu vody, a to i o 40 procent.

Na druhou stranu platí, že pokud máme v rukách horší citlivost, je naopak kohoutkové řešení jednodušší, než nutnost regulovat hlavně proud vody pomocí páky.