Jak zatočit s nespavostí 2/2

radyweb.cz

Kvalitní lůžko

Jestliže se noc, co noc převalujete z jedné strany na druhou a nemůžete zabrat, pak je dobré zaměřit se na lůžko. Pokud je matrace proležená, cítíte pružiny, a tak nějak, je to špatně. Do kvalitního lůžka se vyplatí investovat. Není potřeba mít postel za stovky tisíc, ale vyhovující tvrdost matrace včetně vhodných roštů je potřeba mít. Spánkem strávíme třetinu života, a tak je nutno na tuto skutečnost myslet a podle toho také postel vybrat. A také postel musí být postel. Rozkládací pohovka je určena na občasné přespání návštěv, ale ne jako běžné lůžko.

Vyprat ložní prádlo včetně přikrývky

Také je potřeba pravidelně se o lůžko starat a to tak, že dostatečně včas měníme ložní povlečení a občas necháme vyčistit i přikrývku i polštář. Mnohem lépe se spí v povlečení čerstvě povlečeném než tom, které je přítomno již nějakou dobu.

Vyvětrat

A nezapomenout, že místnost, ve které se spí je nutno také pravidelně větrat. Ideální je mít i v zimě otevřené okno v poloze ventilace, aby vzduch proudil. Také je nutno celou místnost pořádně vyvětrat, udělat průvan, pokud je dusno a spát v přiměřené teplotě. Moc horko není dobré stejně jako chladno.