Jak zatočit s nespavostí 1/2

radyweb.cz

Pravidelnost

Celou noc probdít a ráno být nevyspalý není ideální pro činnosti denní, a zvláště pak práci. Pokud se vám stává, že máte s usínáním problém, nebo se v noci budíte často a prakticky celou noc probdíte, není to dobré. Většinou s tím mají problém lidé, kteří pracují i na noční směny. Pokud mezi ně nepatříte, pak si upravte spánek tak, abyste chodili spát ve stejnou dobu a ve stejnou také vstávali. Pravidelnost je v tomto ohledu velice důležitá.

Aktivita

Také je nutné mít dostatek aktivit. Pokud jedinec nemá dlouhodobě práci a prakticky se jen tak poflakuje, pak je zapotřebí, aby si nějakou aktivitu našel. Lidské tělo potřebuje energii přijímat a také vydávat. Dostatečná aktivita pracovní i zájmová, nebo práce okolo domu, v bytě a tak dále jsou dostatečné výdaje energie, takže by měl jedinec dobře usínat. Pokud je problém, pak je hlubší a je ho nutno řešit. Často stačí menší pomocníci, jindy je nutno zasáhnout i profesionálně do problému.

Teplé mléko

Na nespavost jako prostředek bez nežádoucích účinků pomáhá teplé mléko. Ideálně s medem, protože teplé a sladké mléko je vhodný nápoj pro povzbuzení ke spánku. Teplé mléko je receptem na usínání již od našich babiček a jejich babiček. Teplé mléko se proto také dává dětem, lépe usínají a dobře spí.