Jak zatočit s mravenci 2/2

radyweb.cz

Bylinky

Mravencům nevoní příjemná vůně čerstvých bylinek. Takže pokud máte v kuchyni bazalku, tymián a jiné bylinky, které se dnes běžně pěstují, mravenci se raději vašemu oknu vyhnou a budou hledat útočiště jinde.

Zubní pasta

V místech kde vylézají mravenci, je vhodné natřít zubní pastu. Tu nemají rádi a její aroma je pro ně dost odpudivé. Takže se z těchto míst vytrácí. Bohužel si budují jiné cestičky. Takže je ideální vhodné použít i jiné jedy.

Saponát

Vodu a saponát stačí postříkat tam, kde se hodně pohybují a uvidíte, jak rychle budou zdrhat. Mravenci nejsou milovníci podobných vůní a spíše se budou snažit se jim vyhnout. Další dobrý důvod, proč častěji uklízet.

Kávu mravenci nemají rádi

I když by si mnozí jedince ráno bez šálku dobré kávy neuměli představit, pak mravenci kávu úplně nesnáší. Vhodné je tak nechat kávovou sedlinu vysušit a v místech kde se mravenci objevují ji nasypat.

Chilli a ostré jim nevoní

Mravenci také nemají rádi ostré. Už jen aroma čerstvých chilli papriček je pro ně nepříjemná a klidí se pryč. Kdo má rád chilli, mě by si sám pěstovat a mravenci sem nezavítají.