Jak zatočit s mravenci 1/2

radyweb.cz

Skořice

Mravenci jsou nevyzpytatelní. Největším problémem je to, že se prokoušou i zdí a udělají si hnízda, ze kterých vycházejí a množí se a prakticky nejsou ke zničení. Ale to není tak úplně pravda. Je potřeba znát jejich chování a také to, co nemají rádi. Například vůni skořice nesnáší. Stačí ji posypat tam, kde se objevují a hned jsou pryč. Pozor však na to, že si na ni zvyknou a poté jim již tolik nevadí. Je to spíše rychlý a účinný trik, například, pokud se objeví nečekaná návštěva apod.

Kvasnice

Za to dobrým tipem, jak mravence zničit, jsou kvasnice. Nadrobte je do míst, kde chodí. Oni je požerou, a také odnesou svým mladým do hnízd. Jakmile je požerou, nakynou v nich, což jejich malá tělíčka nejsou s to vydržet a doslova prasknou. Díky tomu, že přinesou potravu i mladým, je možno se brzo mravenců zbavit. Opět však platí to, že mravenci si zvyknou na to, co s jejich okolím kvasnice dělají a již jim vonět nebudou. Je potřeba zkusit více variant.

Přípravky z drogerie

Jedy a přípravky z drogerie jsou také účinnou variantou. Existuje několik tipů, někdy jen obecně na hmyz, nebo lezoucí hmyz a někdy i přímo na mravence. Je vhodné tyto přípravky kombinovat s tak zvanými babskými radami. Jsou totiž určené přímo na malé černé potvory, které jsou specifické tím, že se mohou dostat snad všude a jakmile se jednou u vás doma objeví, je s nimi složitá práce. Ne však nemožná, takže stačí vydržet a intenzivně pracovat na jejich vymizení.