Jak vyrobit svépomocí voliéru na ptáky 2/2

Střecha je celkem jednoduchá
Obvodová konstrukce je hotová? Pokud ano, můžete jít na samotnou stavbu střechy. I zde se budou dokonale hodit OSB desky. Na co u střechy nezapomínat, to je rozhodně nutnost mírného spádu. Jakmile je střecha hotová, můžete ji pokrýt vhodnou krytinou. Protože voliéra bude vystavena mnoha vlivům počasí, doporučujeme volit jistotu. A to v podobě lepenky, která nadchne kvalitou i použitím.
Obvodové pletivo
Základ voliéry pro ptáky je hotový. Nyní už stačí jenom umístit to nejdůležitější, čímž je pletivo. Jeho typ volte hlavně s ohledem na druh a velikost chovaných ptáků. Pokud jste zkušeným chovatelem, jistě máte dostatek zkušeností s tím, co je pro vás nejlepší volbou a co je lepší raději nebrat, ať s ohledem na kvalitu, nebo s ohledem na velikost jednotlivých ok, které v pletivu jsou.
Vchod do voliéry
Nad tím musíte přemýšlet už ve chvíli, kdy umísťujete pletivo. Pokud máme zmínit jednoduché řešení, mohou se snadno hodit třeba staré dveře a také stará futra. Když nic z toho nemáte, může pomoci klasická dřevěná konstrukce s pletivem, panty na příslušných místech a potom už to může být jenom klika, kterou umístíte na určeném místě. Tím je voliéra pro ptáky plnohodnotně postavena.