Jak vyrobit svépomocí voliéru na ptáky 1/2

radyweb.cz

Správné místo a kvalitní základ

Ptáci, jako živí tvorové potřebují určité podmínky k životu a ty je třeba zohlednit už ve chvíli, kdy se rozhodujete o místě voliéry. Jakmile ho máte vybrané, je třeba realizovat základy. Jak na to? Ideální je vykopat v rozích větší díry, které vylijete betonem. Právě betonové základy jsou ideální volbou, jak zajistit:

·         Pevnost voliéry
·         Dlouhou životnost
·         Vysokou stabilitu

Podlaha voliéry

Jakmile jsou základy hotové, je třeba zamyslet se nad podlahou. Ta by měla být pevná, aby unesla člověka. Zároveň není nutné hledat jakékoliv drahé a méně standardní řešení. Pokud je něco, co je zaručeně dobrou volbou, tak se jedná o OSB desky. Právě ty stačí jednoduše přimontovat na samotné základy a podlaha voliéry pro ptáky je kompletně hotova a připravena k použití.

Obvodová konstrukce

Pokud jste realizovali základy podle našeho návodu, jak postavit svépomocí voliéru pro ptáky, máte již připraven základ obvodové konstrukce. Zde už stačí jenom přidat několik prken. A to jak v horní části voliéry, tak samozřejmě také napříč bočními stěnami. Je to proto, aby se konstrukce voliéry především zpevnila. Ideální je použít vždy celé prkno, přičemž prostor pro vchod následně vyříznete.