Jak vyrobit svépomocí kurník 2/2

radyweb.cz

Prostor pro vybírání vajíček a čištění

Z kurníku je nejenom nutné pravidelně vybírat vajíčka, ale je také nutné to, že ho musíte pravidelně čistit. I proto je dobré mít k dispozici také otvor, skrz který to budete dělat. Ani zde neřešte jakékoliv složitosti. Stačí si vyříznout dostatečně velký otvor, přimontovat panty a následně máte u kurníku provizorní dvířka, kterými se dostanete ke každé slepici, vajíčku, i k jakékoliv nečistotě.

Zateplení kurníku

Jakmile je konstrukce hotová, nezapomeňte také na zateplení. Slepice nemají rády zimu a tak je nutné zajistit, aby jim skutečně nebyla. Výběr izolačních materiálů je na našem trhu skutečně celkem velký. Izolovat je ideální z vnější strany a následně můžete na izolační vrstvu umístit jiný stavební materiál, který ji bude chránit. I zde jsou možnosti celkem bohaté a je z čeho vybírat.

Vstup do výběhu

Poslední fází postupu, jak postavit svépomocí kurník pro slepice je to, že bude nutné připravit vstup do výběhu. Základem je nejenom otvor, kterým se slepice z kurníku a do kurníku dostane, ale je třeba připravit také jednoduchý můstek, po kterém bude slepice dále chodit. V tomto případě postačí širší prkno, na které přitlučte několik menších, aby neprokluzovalo.