Jak vyrobit svépomocí kurník 1/2

radyweb.cz

Základní konstrukce kurníku pro slepice

Kurník není stavbou nijak složitou a tak i základní konstrukce může být celkem jednoduchá. Pokud jde o její vzhled, je ideální použít OSB desky. Z těch je vyrobena konstrukce podobná velké boudě. Pozor však na to, že jednu část musíte zatím nechat otevřenou. Jinak desky použijte na:

·         Podlahu
·         Stěny
·         Střechu

Vnitřní prostor pro slepice

Základní konstrukce je hotová. Nyní nezapomínejte na to, že by slepice v kurníku měli mít k dispozici dostatek prostoru pro snášení vajec. V závislosti na velikosti vašeho kurníku můžete udělat i několik řad, do kterých budou slepice vejce snášet. Co je dobré zohlednit, to je jak velikost vašeho chovu, tak samozřejmě i to, zda ho neplánujete v budoucnu také rozšiřovat o několik dalších slepic.

Slepice potřebují okno

Bez čeho se kurník rozhodně nikdy neobejde, to je okno. Slepice potřebují i dostatek světla, a tak nezapomeňte do základní konstrukce připravit otvor, který bude jako okno sloužit. Ideální je samozřejmě i jeho zasklení. Klasické sklo však můžete vynechat, jelikož mnohem lépe se hodí plexisklo. Proč? Mezi pozitiva patří:
·         Větší pevnost a odolnost
·         Nižší cena
·         Snadnější umístění