Jak vyrobit svépomocí králíkárnu 2/2

radyweb.cz

Obvodový plášť

Nyní jsou v celé konstrukci celkem dobře patrné samotné kotce. A tak přichází na řadu krok, který už je spojený s realizací obvodového pláště. Zadní stěna, stejně jako boční stěny, budou pochopitelně plané. Pokud jde o ty přední, zde je nutné zachovat volný prostor právě pro vstup do jednotlivých kotců. Zde je proto vhodné více než celistvý materiál použít spíše menší prkna, která budete moci natlouct tam, kam bude potřeba.

Otevírání kotců

Nyní vaše stavba vypadá jako regulérní králíkárna. Co ale musí mít, to je otevírání kotců. Zde stačí vytvořit ze čtyř prken a pletiva jednoduchou konstrukci, která bude sloužit jako dvířka. Následně už stačí jenom navrtat panty a také systém zavírání. Jednotlivá dvířka umístíte na požadovaná místa. Zakryjete jimi tedy samotné otvory, které tvoří kotce jako takové.

Ošetření králíkárny

Návod, jak postavit svépomocí králíkárnu je u konce. Nejednalo se zase až tak o nic složitého. Nutno říci, že finálním krokem je její důkladné ošetření. A to vhodným natřením. Dnes existuje celá řada barev na dřevo, které se pyšní tím, že jsou nejenom zdravotně nezávadné, ale že také výrazně přispějí k tomu, že králíkárna i při umístění venku vydrží celkem dlouho.