Jak vyrobit svépomocí kotec pro psa 2/2

radyweb.cz

Obvod kotce

Zde primárně záleží na tom, kde bude kotec umístěný a kolik výhledu budete chtít dát vašemu psovi. Návod, jak postavit svépomocí kotec pro psa má několik cest. U některých částí je možné použít opět OSB desky. U těch, které mají být otevřené, je nutné použít pletivo. V takovém případě se neobejdete bez instalace potřebných sloupků. Ty jsou nezbytností i s ohledem na další krok.

Vstup do kotce

Ten by měl být realizován podobně, jako je tomu například u branky, kterou najdete u celé řady domů. V rámci pletiva postačí umístit dva sloupky, na které se nainstalují panty, a potom už se jenom vsadí samotná branka. U ní nezapomínejte hlavně na možnost zamykání. Psy jsou chytří a tak u nezamčené branky může hrozit to, že se dříve nebo později dostanou ven.

Samotná bouda

Základem kotce by měla být také provizorní psí bouda. Zde už není nutné vymýšlet jakékoliv složitosti, jelikož boudu lze vyrobit jednoduše z OSB desek. Jelikož je již pod střechou, tak zde není důvod přemýšlet nad jakoukoliv střešní krytinou, protože na danou boudu uvnitř kotce pršet nebude.